Wizyta Pani Policjantki

 W dniu 26.11.2019r. nasze przedszkole odwiedziła pani policjantka, która odpowiedziała na nasze zaproszenie w ramach realizowanego projektu „Mały miś w świecie wielkiej literatury”. Spotkanie to było doskonałą okazją do odświeżenia wiedzy i umiejętności przedszkolaków na temat podstawowych zasad bezpieczeństwa w przedszkolu, domu, na podwórku oraz na ulicy. Pani mundurowa przypomniała najmłodszym o numerach alarmowych, z których należy korzystać w sytuacji zagrożenia. Dzieci dowiedziały się jak trzeba postępować w kontakcie z osobami obcymi, groźnym psem, ćwiczyły również właściwe przechodzenie przez jezdnię. Policjantka wyjaśniła też maluchom jak należy podróżować samochodem i jaką rolę pełnią pasy bezpieczeństwa oraz jak ważne są elementy odblaskowe dla pieszego.

Tematem spotkania, równie ważnym jak bezpieczeństwo, było dla przedszkolaków poznanie tajników służby policjanta. Każde dziecko chciało obejrzeć z bliska kajdanki, a także przymierzyć policyjną czapkę. Było to bardzo udane spotkanie. Na zakończenie dzieci wręczyły Pani policjantce własnoręcznie wykonany upominek w postaci tarczy do zatrzymywania pojazdów, czyli tzw. „lizak”.

Dziękujemy Pani Justynie za wspaniałe spotkanie i przybliżenie dzieciom tak odpowiedzialnego zawodu, jakim jest zawód policjanta.

 

GALERIA