Akcja charytatywna „Nakręć się na pomaganie”

Nasze przedszkole, również w bieżącym roku szkolnym, wzięło udział w akcji „Nakręć się na pomaganie” organizowanej we współpracy z Głogowską Fundacją Rozwoju Społecznego oraz Fundacją Podkarpackie Hospicjum dla Dzieci.

Zbieranie nakrętek to wciąż jedna z najpopularniejszych akcji charytatywno – ekologicznych polegająca na łączeniu przyjemnego z pożytecznym.  Celem zbiórki było wsparcie działań Fundacji na rzecz jej podpieczonych. Uzyskane w ten sposób pieniądze przekazane zostają na leczenie – leki, opatrunki medyczne, rehabilitację dzieci lub sprzęt specjalistyczny dla podopiecznych Fundacji. Akcja rokrocznie cieszy się w naszej placówce bardzo dużym zainteresowaniem (nakrętki są zbierane od momentu powstania przedszkola). Oprócz rozwijania empatii i chęci bezinteresownej pomocy innym, dzieci uczą się także postaw proekologicznych.

Dziękujemy Rodzicom, którzy odwieźli zgromadzone nakrętki i wrzucili je do metalowych serc ustawionych przy budynku Ratusza.

GALERIA