„Biało-Czerwony Piknik Rodzinny 2018”

W dniu 19.05. 2018 r. odbył się  „Biało –  Czerwony Piknik Rodzinny”  Zespołu Żłobków Gminy Głogów Małopolski oraz Niepublicznych Przedszkoli w Rogoźnicy i Budach Głogowskich. Piknik odbył się pod hasłem „Rodzina razem w wolnej Polsce” i był częścią Gminnych obchodów 100 – lecia Odzyskania przez Polskę Niepodległości. Radosne obchody świętowało wspólnie prawie 300 osób: wychowankowie  i ich Rodzice i rodziny, personel placówek oraz zaproszeni goście – przedstawiciele społeczności lokalnej oraz władz samorządowych i służb mundurowych. Oprawa była szczególnie piękna, ponieważ uczestnicy Pikniku przybyli przystrojeni w barwy narodowe: biel i czerwień na ubraniach, twarzach, a nawet fryzurach uczestników; biało-czerwone stroje dla kibiców mieszały się z regionalnymi strojami ludowymi.

Uroczystość zainaugurowały w Domu Ludowym w Rogoźnicy przedszkolaki piękną piosenką „Od morza, aż do Tatr… to Polska, to mój kraj…” Niejeden obecny dorosły wzruszył się słuchając prostej, ale wdzięcznej melodii dziecięcych głosików. Następnie zebrani mogli obejrzeć spektakl pt. „Rzepka” w wykonaniu grupy teatralnej składającej się z Rodziców przedszkolaków i żłobkowiczów. Dostarczył on wiele pozytywnej radości i energii, gdyż nie tylko odkrył skrywane talenty aktorskie, ale i zawierał dużą dawką humoru. Gdy Dziadek sadząc rzepkę śpiewał „Ni mom hektara..”, a następnie o Babci „Ona czuje we mnie piniądz… wystroiła sie jak Beyonce ” – nie było chyba nikogo, kto nie miałby na twarzy przyklejonego uśmiechu od ucha do ucha. 🙂

Po zakończeniu spektaklu, uczestnicy zbrojni w białe i czerwone baloniki uformowali pochód i z towarzyszeniem muzyki marszowej i skocznej ludowej przemaszerowali na teren Gminnego Żłobka i  Niepublicznego Przedszkola w Rogoźnicy, gdzie czekała piękna i ogromna flaga narodowa oraz kolejne atrakcje. Wykonano wspólne, pamiątkowe zdjęcie i bawiono się uczestnicząc w tańcach, grach i zabawach integracyjnych prowadzonych przez animatorów z teatru Zielony Melonik. Dzieci miały możliwość skorzystania z  dmuchanych zjeżdżalni, skoczni, placu zabaw, czy przejażdżek na kucykach. Każdy uczestnik miał także możliwość zrobienia pamiątkowego zdjęcia w Patriotycznej Foto-budce i artystycznego malowania twarzy.

W programie znalazł się również pokaz magiczny, który zachwycił dzieci możliwością wspólnego „czarowania”. Na zakończenie wyczarowano pamiątkowe, patriotyczne upominki dla wszystkich dzieci: bajeczki klasyki polskiej, biało-czerwone bum bum rurki do kibicowania podczas zbliżającego się Mundialu, długopisy, wiatraczki i modne opaski. A o to, by uczestnikom nie zabrakło sił, zadbała Grupa Kulinarna przygotowując pyszności, na widok których każdy od razu stawał się głodny. 🙂

Serdecznie dziękujemy wszystkim Rodzicom naszych podopiecznych, którzy włączyli się w pomoc w organizację w Pikniku – bez Was nic by się nie udało!

GALERIA 1

GALERIA 2