BohaterOn – włącz historię / Sówki

„Sówki” już po raz trzeci uczestniczyły w zajęciach dotyczących powstania Warszawskiego realizując tym samym ogólnopolską kampanię o tematyce historycznej BohaterOn – włącz historię.

Naukę historii młodzi patrioci rozpoczęli od obejrzenia bajki/opowiadania „Jak zostałem bohaterem” najmłodsi patrioci dowiedzieli się z niej, jak można zostać bohaterem, nawet, gdy  jest się dzieckiem.

Z kolei spektakl teatru lalek „Niebajka o Powstaniu Warszawskim”, wprowadził przedszkolaków w tematykę powstania. Historia głównego bohatera Władka i jego wnuczki Zosi przyczyniła się do rozmowy nt. konfliktów, bohaterstwa i patriotyzmu.

Podsumowaniem zajęć było wykonanie przez młodych patriotów flagi Polski  oraz symbolicznej kartki- laurki, które wykorzystano do zrobienia zdjęcia grupowego.

GALERIA