BohaterOn – włącz historię / Sówki

„Sówki” już po raz drugi uczestniczyły w zajęciach dotyczących powstania Warszawskiego realizując tym samym ogólnopolską kampanię o tematyce historycznej BohaterOn – włącz historię.

Naukę historii młodzi patrioci rozpoczęli od obejrzenia  spektaklu teatru lalek „Niebajka o Powstaniu Warszawskim”, który wprowadził ich w tematykę powstania. Historia głównego bohatera Władka i jego wnuczki Zosi przyczyniła się do rozmowy nt. konfliktów, bohaterstwa i patriotyzmu.

Podsumowaniem zajęć było wykonanie przez młodych patriotów flagi Polski z symbolem Polski Walczącej oraz symbolicznej kartki- laurki, które wykorzystano do zrobienia zdjęcia grupowego. Fotografia z tego wydarzenia znalazła się we wpisie na portalu www.dumnizpowstancow.pl w dowód uznania, pamięci i dumy z Powstańców Warszawskich.

GALERIA