Dzień Otwarty

20 września 2015r., w godzinach 11.30 – 14.30, odbył się Dzień Otwarty Przedszkola i Żłobka w Rogoźnicy. Wszyscy zainteresowani – zarówno mieszkańcy wsi, jak i przybyli rodzice z dziećmi – mieli możliwość zapoznać się z placówką, która swoją działalność inaugurowała 1 września. Dla licznie zgromadzonych gości przygotowano szereg propozycji mających na celu zapoznanie z pomieszczeniami, personelem oraz specyfiką i metodami pracy edukacyjno-wychowawczej-opiekuńczej.

Zainteresowani mieli okazję do zwiedzenia budynku i zapoznania się z bazą lokalową i dydaktyczną: nowoczesnym wyposażeniem obiektu w postaci zabawek, pomocy dydaktycznych, sprzętu multimedialnego i nagłaśniającego oraz placem zabaw. Kadra przygotowała ofertę różnorodnych atrakcji, które wprowadzały w klimat, atmosferę i profil placówki. Wspólne zabawy adresowane były do wszystkich obecnych – bez względu na wiek. Miłym akcentem Dnia Otwartego była życzliwa obecność i słowa skierowane do obecnych przez Burmistrza Głogowa Małopolskiego – pana Pawła Baja, Proboszcza Parafii Rogoźnica – ks. Piotra Jakobika oraz Sołtysa wsi Rogoźnica – pana Dariusza Chmaja.

Międzypokoleniowe, rodzinne zabawy rozpoczęto wspólnym śpiewem, tańcem i zabawami integracyjnymi. Kolejną propozycją były Rodzinne Zawody Sportowe – m.in.: marsz z dzieckiem na stopach, slalom z piłką i na jeździkach oraz kocykach i inne. Wszyscy zawodnicy zostali nagrodzeni gromkimi brawami oraz upominkami przygotowanymi przez organizatorów we współpracy z Stowarzyszeniem Podkarpacki Klub Samorządności. Uczestnicy mieli także możliwość skorzystania z przygotowanych różnorodnych Kącików: „Artystycznego Malowanie Twarzy”, „Małego Artysty” – rodzinne rysowanie i malowanie, „Zabaw Ruchowych” – korzystanie z różnorodnego sprzętu gimnastycznego w postaci toru przeszkód, „Kącika Multimedialnego” – wyposażonego w monitor interaktywny do gier i zabaw edukacyjnych. Równolegle do zajęć zorganizowanych istniała możliwość zabaw dowolnych w pomieszczeniach placówki, rozmów z wychowawcami i uzyskania informacji na temat funkcjonowania Przedszkola i Żłobka. Był także czas na „małe co nieco” – przekąski i napoje przygotowane dla wszystkich obecnych. Punktem kulminacyjnym natomiast była wizyta wesołego klauna – wszystkie dzieci otrzymały zwierzaki skręcone z baloników oraz pamiątkowe upominki.