Dzień Praw Dziecka

Edukacja o prawach dziecka to bardzo ważna część całego procesu kształcenia. Bardzo się cieszymy, że mogliśmy wspólnie świętować 31. Międzynarodowy Dzień Praw Dziecka. Dzieci zapoznawały się z zapisami Konwencji o prawach dziecka, uświadamiały sobie kim jest „dziecko” i dlaczego wymaga szczególnego traktowania. Ponadto poznawały czym są prawa, a czym zachcianki. W tym roku również podjęliśmy akcję UNICEF-u „Prezent bez pudła, dlatego też przedszkolaki obejrzały krótki filmik z życia dziecka z Jemenu. Uwieńczeniem wspólnego świętowania było zaśpiewanie piosenki „Międzynarodowy Dzień Praw Dziecka”, której słowa napisała p. Dyrektor 🙂 Nie zabrakło też pamiątkowych zdjęć.

Dziękujemy Rodzicom za współpracę przy przygotowaniu dla dzieci niebieskiego stroju!!

GALERIA PSZCZÓŁKI

GALERIA KONIKI

FILM KONIKI

GALERIA SÓWKI

FILM SÓWKI