Gość specjalny – Sensei Agnieszka Zawadzka

W dniu 17.05.2022 nasze przedszkole odwiedził gość specjalny: sensei Agnieszka Zawadzka – posiadająca stopień mistrzowski 1 dan w karate. Pani Agnieszka Zawadzka to także instruktor fitness, nordic walking i samoobrony, biegaczka; członek kadry instruktorskiej w Fitness Club & Gym „AreYouReady” w Głogowie Małopolskim, założycielka stowarzyszenia kultury fizycznej Klub Sportowy Prestige oraz utytułowany sportowiec. Jest wielokrotną medalistką Mistrzostw Polski, Pucharu Polski i Pucharu Europy w karate. W roku 2010 została wyróżniona przez Marszałka Województwa Podkarpackiego za osiągnięcia sportowe w karate. W roku 2021 otrzymała wyróżnienie za działalność sportową zajmując 1 miejsce w Plebiscycie Sportowym Nowin w kategorii Trener Sportowy Dekady 2010-2020 w powiecie rzeszowskim. Na swoim koncie posiada również miejsca na podium w bieganiu, m.in.: 2 miejsce w swojej kategorii wiekowej w Ultramaratonie Podkarpackim na 50 km czy 3 miejsce dla Najszybszej Mieszkanki Gminy Głogów Małopolski podczas tegorocznej 9 Dychy Głogowskiej o Puchar Burmistrza Głogowa Małopolskiego. W czasie spotkania sensei Agnieszka przeprowadziła trening karate kyokushin oraz opowiedziała przedszkolakom o swojej sportowej pasji oraz zdrowym i aktywnym stylu życia. Spotkanie miało na celu rozbudzanie zainteresowań przedszkolaków, wdrażanie do aktywnego trybu życia i inspirowanie do poszukiwań własnych pasji. Przedszkolaki próbowały swoich sił ucząc się podstawowych technik ręcznych z wykorzystaniem tarczy treningowej stosowanej w nauce karate. Pompki, przysiady i tor przeszkód pokazały sportowy potencjał naszych dzieci. Ponadto, sensei Agnieszka dała przedszkolakom lekcję liczenia do 10 po japońsku. Sportowe spotkanie sprawiło dzieciom wiele radości:)

Dziękujemy sensei Agnieszko za podzielenie się z nami swoją pasją:)

Przypominamy, dla tych którym coś umknęło 😉 :

1 -ICHI  (czyt. iczi)
2- NI
3- SAN
4- SHI  (czyt. szi)
5- GO
6 – ROKU
7 – SHICHI (czyt. siczi)
8 – HACHI (czyt. haczi)
9 – KU  (czyt. kju)
10 – JU (czyt. dżu)

GALERIA