Inscenizacja Jasełkowa i Rodzinne spotkanie, połączone z Dniem Babci i Dziadzia gr. Koniki i Pszczółki

Niewątpliwie okres Bożego Narodzenia to czas wyjątkowy, pełen radości, refleksji, nadziei i serdecznych spotkań w gronie najbliższych. W dobrym przeżyciu Bożego Narodzenia pomaga świadome pielęgnowanie tradycji i zwyczajów świątecznych. Jednym z nich są Jasełka, czyli widowisko o Bożym Narodzeniu, którego treścią jest historia narodzenia Pana Jezusa. Przygotowania do Jasełek w naszym przedszkolu trwały wiele dni. Uczyliśmy się kolęd, pastorałek, układów tanecznych oraz ilustracji muzyczno-ruchowych. W tym roku przedstawienie jasełkowe w wykonaniu młodszych przedszkolaków odbyło się 10 stycznia 2020 roku i  połączone było z odchodami Dnia Babci i Dziadka. Pod okiem swoich pań w rolę aktorów wcieliły się dzieci z grupy „Koników” oraz „Pszczółek”. Świąteczny nastrój podkreślały niecodzienne stroje dzieci oraz bożonarodzeniowa dekoracja sali. Przedszkolaki na moment przestały być zwykłymi dziećmi i zmieniły się w najświętszą rodzinę, anioły, pasterzy, królów i gwiazdę betlejemską, przenosząc wszystkich obecnych w czasy sprzed dwóch tysięcy lat. Mali artyści z dużym przejęciem i zaangażowaniem wiernie odtwarzali swoje role, prezentowali umiejętności recytatorskie, taneczne i wokalne. Wszystkim przedszkolakom należą się ogromne pochwały za zaangażowanie, pięknie zaprezentowane wierszyki, kolędy, pastorałki, układy taneczne, dzięki którym stworzyły wspaniałą, świąteczną atmosferę i podbiły serca całej widowni.

GALERIA

FILM1

FILM2

FILM3