Nasz przyjaciel Dinuś

#zerowaste – to hasło, które było myślą przewodnią konkursu plastycznego o charakterze ekologicznym pt. „Kreatywny dzieciak”. Idea tego pomysłu zrodziła się przy współpracy z firmą Rbeco, która udostępniła nam materiały do prac w postaci papierowych wiórków. Dzięki tej inicjatywie chcieliśmy pokazać, że odpady, które z pozoru są nieprzydatne, mogą służyć do wykonania wielu ciekawych projektów, wystarczy tylko pomysł i odrobina kreatywności. Grupa Koników postanowiła wykonać prehistorycznego zwierza. Dzieci, przez kilka dni miały świetną zabawę, przy której rozwijały swoją kreatywność, współpracę i motorykę małą, a efekt pracy przerósł nasze oczekiwania. Nasza praca zajęła pierwsze miejsce w konkursie. Otrzymaliśmy dyplom oraz wspaniałe nagrody dla całej grupy. To dla nas ogromne wyróżnienia, a także motywacja do angażowania się w kolejne tego typu działania na rzecz rozwijania postaw ekologicznych wśród przedszkolaków. Dziękujemy wszystkim zaangażowanym w organizację w/w przedsięwzięcia.

GALERIA