Ogłoszenia

Rekrutacja na rok szkolny 2023/2024

Dyrektor Niepublicznego Przedszkola w Rogoźnicy informuje, że w dniach od 7  do 23  marca 2023 odbędzie się rekrutacja  do Niepublicznego Przedszkolu w Rogoźnicy na rok szkolny 2023/2024.

Terminarz rekrutacji:

7 marca od godz. 9.00 do 23 marca do godz. 16.00 
przyjmowanie wniosków o przyjęcie dziecka do Niepublicznego Przedszkola w Rogoźnicy

26 kwietnia o godz. 13.00 
opublikowanie list dzieci zakwalifikowanych i niezakwalifikowanych.

od 26 kwietnia od godz. 13.00 do 4 maja do godz. 16.00 
potwierdzenia woli zapisu dziecka do przedszkola poprzez złożenie pisemnego oświadczenia

8 maja o godz. 13.00 
podanie do publicznej wiadomości ostatecznej listy kandydatów przyjętych i kandydatów nieprzyjętych

W terminie 7 dni od dnia opublikowania list dzieci przyjętych i nieprzyjętych rodzic może wystąpić do komisji rekrutacyjnej z wnioskiem o sporządzenie uzasadnienia odmowy przyjęcia. W terminie 7 dni od dnia otrzymania uzasadnienia rodzic może wnieść do dyrektora przedszkola odwołanie od rozstrzygnięcia komisji rekrutacyjnej.

Dokumenty niezbędne do zapisów od 24 lutego 2023 będą do odebrania w przedszkolu (u dyrektora lub wychowawców poszczególnych grup) oraz na przedszkolnej stronie internetowej www.przedszkolerogoznica.pl

Wniosek rekrutacyjny do Niepublicznego Przedszkola w Rogoźnicy

Dokładnie wypełniony i podpisany przez oboje rodziców wniosek  prosimy dostarczyć do placówki Niepublicznego Przedszkola w Rogoźnicy: ul. św. Maksymiliana Kolbego 24, 36-060 Głogów Małopolski

Informacje dotyczące zapisów, opłat, działalności przedszkola można uzyskać osobiście w przedszkolu, telefonicznie pod nr 17 789 7210 lub drogą elektroniczną  przedszkole-rogoznica@glogow-mlp.pl

S e r d e c z n i e   z a p r a s z a m y !

OGŁOSZENIE – ZEBRANIE DLA RODZICÓW 2022/2023

Zapraszamy na pierwsze w roku szkolnym 2022/2023 zebranie z Rodzicami wychowanków Niepublicznego Przedszkola w Rogoźnicy 5 września 2022 r. o godz. 17.30  – na terenie przedszkola.

Zebranie rozpocznie się częścią wspólną, poświęconą ogólnym sprawom dotyczącym funkcjonowania przedszkola w roku szkolnym 2022/2023. Następnie nauczyciele omówią zagadnienia związane działalnością grupy. Przy wejściu do budynku Rodzic zobowiązany jest do dezynfekcji rąk.

z poważaniem
Małgorzata Gorczyca

ROK SZKOLNY 2022/2023 – ZAPRASZAMY – ZASADY POBYTU

Szanowni Rodzice,

Od dnia 1 września zapraszamy wszystkie dzieci przyjęte do naszego przedszkola na rok szkolny 2022/2023 do udziału w zajęciach. Przedszkole będzie czynne w godzinach 6.30-17.00. Listy z grupami dzieci oraz nazwiskami wychowawców dostępne będą na tablicy ogłoszeń w szatni przedszkola 1 września. Wyprawkę odzieżową dla dzieci zostawiamy w przydzielonym woreczku w szatni.

Kilka zasad na początek:

 1. Rodzice mogą wprowadzić dzieci do części wspólnej w budynku tj. szatni. z zachowaniem min. 1,5 m odstępu od innych.
 2. Jeśli w szatni przebiera się dziecko i zajmuje miejsce przy szafce – nie można korzystać z szafki tuż obok – należy poczekać, aż uda się zachować wymagany wyżej odstęp.
 3. Limit osób w szatni wynosi 15 osób dorosłych plus towarzyszące im dzieci.
 4. Rodzice nie wchodzą z dziećmi do sal zajęć, a jedynie podprowadzają dzieci pod drzwi sal.
 5. Zakazane jest gromadzenie się przed drzwiami: należny poczekać, aż poprzedni opiekun odejdzie od drzwi i dopiero podejść ze swoim dzieckiem (tak samo w przypadku odbierania dziecka).
 6. Dzieci są przyprowadzane bezwzględnie w godzinach 6.30-8.00 (po tym czasie nie będzie możliwości wejścia do budynku)
 7. Przy wejściu do budynku Rodzic zobowiązany jest do dezynfekcji rąk.
 8. Rączki dziecięce zostaną umyte w łazience tuż po wejściu do sali.
 9. Z placu zabaw dzieci korzystają wyłącznie z wychowawcami – do odwołania obowiązuje zakaz korzystania z placu zabaw z Rodzicami.

Dbajmy o siebie nawzajem i do zobaczenia 🙂
z poważaniem
Małgorzata Gorczyca

KARTY DO SYSTEMU EDZIECKO

Szanowni Państwo

Uprzejmie informujemy, iż aby otrzymać karty do systemu czytników edziecko należy  zalogować się na indywidualne konto wchodząc  na stronę  edziecko.edu.pl, podać login oraz hasło (dzieci, które po raz pierwszy przyszły do placówki login i hasło otrzymają od wychowawców grup) – przy pierwszym logowaniu ze względów bezpieczeństwa należy zmienić hasło. Po zamówieniu karty i jej opłaceniu karty zostaną przysłane do przedszkola i przekazane rodzicom. Jednocześnie informujemy, że karty do tej pory używane w innych placówkach nie będą działać.

Dzieci, które już posiadają karty, nie muszą ich zamawiać, jedynie w sytuacji zgubienia lub potrzeby zamówienia kolejnej należy zalogować się również  na stronę  edziecko.edu.pl, podać login (jest to numer karty, którą Państwo posiadacie –  lub po zgłoszeniu zostaną wygenerowane dla Państwa indywidualne loginy. Hasło do logowania otrzymają również Państwo od wychowawców grup.

Każdy użytkownik może się zalogować za pomocą uniwersalnego loginu, nawet jeśli nie posiada kart zbliżeniowych. Adres do logowania: edziecko.edu.pl

login: uniwersalny login lub numer karty lub adres email

/Użytkownik będzie miał możliwość samodzielnego podania swojego adresu e-mail, który będzie jego loginem do systemu, tylko w przypadku zalogowania się numerem karty, ponieważ adres e-mail jest powiązany z daną kartą, a nie kontem użytkownika./

Do konta jest przypisane jedno hasło, które będzie działało z każdym z podanych loginów.

Jeśli chcesz zamówić nowe karty zbliżeniowe, po zalogowaniu się, skorzystaj z modułu Karty, w którym zapłacisz za nie online. Dipol Polska Sp. z o.o. nie przyjmuje od rodziców/opiekunów indywidualnych przelewów dokonanych poza systemem eDziecko, a w razie ich wystąpienia będą one zwracane.

DNI ADAPTACYJNE NA ROK SZKOLNY 2022/2023 I ZEBRANIE DLA RODZICÓW DZIECI NOWOPRZYJĘTYCH

Szanowni Rodzice, zapraszamy na dni adaptacyjne dla dzieci, które od września 2022 r. rozpoczną swoją przedszkolną przygodę w naszej placówce.

21.06.2022 (wtorek) – spotkanie  dla rodziców z dyrektorem przedszkola godz. 16.00-16.30 (jeszcze bez dzieci), parter sala gr. Pszczółki

Wspólne zabawy dla dzieci i rodziców będą odbywać się w podanych niżej terminach:
27.06.2022 (poniedziałek) – godz. 15.15-16.15 pobyt rodziców z dziećmi
28.06.2022 (wtorek) – godz.15.15-16.15 pobyt rodziców z dziećmi
29.06.2022 (środa) – godz. 15.15-16.15 pobyt rodziców z dziećmi

W tych dniach dzieci będą brały udział w zorganizowanych zabawach integracyjnych wraz z rodzicami, a następnie w zabawach swobodnych w wybranych przez siebie kącikach zainteresowań. 

Ze względów lokalowych oraz zapewnienia poczucia bezpieczeństwa dzieciom prosimy, aby w Dniach Adaptacyjnych dziecko uczestniczyło tylko z jednym z Rodziców

Na Dni Adaptacyjne proszę zabrać ze sobą obuwie zmienne dla Rodzica i przedszkolaka.

Przy wejściu do budynku Rodzic zobowiązany jest do dezynfekcji rąk. Rączki dziecięce zostaną umyte w łazience tuż po wejściu do sali.

Udział w Dniach Adaptacyjnych nie jest obowiązkowy, lecz zachęcamy do skorzystania z tej możliwości.

 Mamy nadzieję, że nasze spotkania zaowocują tym, że start przedszkolny będzie łatwiejszy 🙂

WYPRAWKA NA WRZESIEŃ:

 • kapcie – na podeszwie antypoślizgowej, wygodne i łatwe do wkładania (podpisane), nie sznurowane – chyba że dziecko swobodnie wiąże sznurowadła 🙂
 • ubrania na zmianę min. 2 komplety (wszystkie podpisane) do worka w szatni (skarpetki, koszulka, spodnie, majteczki itd.). Wszystkie ubranka dziecka muszą być podpisane, także bielizna i kapcie!
 • torebka na zabrudzone, mokre rzeczy (2,3 szt.),
 • pudełko chusteczek higienicznych (wyciąganych),
 • opakowanie chusteczek wilgotnych,
 • kubeczek  z tworzywa do podawania dzieciom wody, z uchem ( np. z motywem bajkowym).

Wszystkie przyniesione rzeczy zostawiamy w szatni (podpisane) – ubranka w worku, pozostałe na indywidualnej półeczce. Nauczycielowi przekazujemy tylko ukochaną pociechę oraz informację jak długo dziecko będzie pozostawało w danym dniu w placówce.

 Uwagi dotyczące ubierania dziecka do przedszkola

 • Strój w przedszkolu powinien być wygodny – moda nie jest priorytetem 😉
 • Spodnie, spódniczki najlepiej na gumkę, nie za luźną i nie za ciasną.
 • Nakrycie głowy także w okresie letnim.
 • Bluzki z odpowiednio luźnymi rękawami. Dzieci myją ręce z podciągniętymi rękawami, aby ich nie zmoczyć. Gdy rękawy są za ciasne  i nie dają się podciągnąć, dziecku trudno będzie ich nie zalać. Zalecane są również odpowiednio luźne otwory na główkę – to ważne, aby przy przebieraniu nie było ryzyka zaklinowania 😉
 • Buty wyjściowe: bezpieczne (nie klapki, nie drewniaki i nie śliskie), łatwe do wkładania, zapinane na rzepy. Wszelkie inne rozwiązania np. sznurówki, tylko w przypadku, gdy dziecko samodzielnie potrafi je ubrać, np. zasznurować.
 • W dni deszczowe – kalosze, kurtki przeciwdeszczowe z kapturem lub pelerynki.
 • Kapcie na gumowej podeszwie, zapinane na rzepy lub wsuwane (z wyjątkiem ortopedycznych). Ułatwiają dziecku samodzielne zdejmowanie  i wkładanie, czyli osiąganie samodzielności w zakresie jego możliwości.
 • Szczególną uwagę  należy zwrócić na sprawność suwaków. Dzieci nie potrafią ich zreperować same, więc opóźnia to, bądź uniemożliwia wyjście do ogrodu całej grupy. Trzylatek z czasem sam zaczyna zapinać i rozpinać suwak, ale musi być on sprawny.
 • Rękawiczki zimą – takie, które dziecko jest w stanie samodzielnie nałożyć, najlepiej z jednym palcem.
 • Wszystkie ubrania dziecka w przedszkolu powinny być oznakowane (imieniem bądź inicjałami), gdyż maluchy często gubią drobne części swojej garderoby, a gdy kilkoro dzieci ma je takie same, nie sposób ich rozpoznać. Dotyczy to też rękawiczek, szalików itp.

OGŁOSZENIE: AKTUALIZACJA ADRESÓW MAILOWYCH NA ROK 2022/2023

Szanowni Rodzice, uprzejmie proszę o wysłanie maila na adres przedszkola: kontakt@przedszkolerogoznica.pl
do dnia 24.06.2022 do godz. 12.00, o poniższej treści:

Temat wiadomości: nazwisko i imię dziecka
W roku szkolnym 2022/2023 proszę wszystkie informacje dotyczące dziecka: ………………. przesyłać na adres mailowy, z którego pochodzi niniejsza wiadomość.
Nazwisko i imię rodzica (właściciela konta pocztowego): ………………………

 Dziecięcy Telefon Zaufania 800 12 12 12

Uwaga! Począwszy od 7 marca, w każdy poniedziałek w godzinach 18-20 przy darmowym całodobowym Dziecięcym Telefonie Zaufania 800 12 12 12 będzie dyżurował radca prawny, który udzieli specjalistycznej pomocy w sprawach cudzoziemców i uchodźców.

W związku z atakiem Rosji na Ukrainę i napływem uchodźców do Polski Rzecznik Praw Dziecka uruchomił dodatkowe dyżury specjalistów, z którymi można porozmawiać, dzwoniąc na bezpłatny Dziecięcy Telefon Zaufania 800 12 12 12.

Dla wszystkich dzieci, młodzieży, ale i rodziców, którzy potrzebują pomocy w tym strasznym wojennym czasie, a nie znają języka polskiego, od środy 2 marca przy darmowym Dziecięcym Telefonie Zaufania Rzecznika Praw Dziecka 800 12 12 12 dyżuruje psycholog biegle posługujący się językiem ukraińskim (można też uzyskać wsparcie w języku rosyjskim). Terminy dyżurów poniżej.

Jako że sporo dzwoniących osób szukało też jednak informacji i pomocy w rozwiązaniu kwestii związanych z przepisami polskiego prawa dotyczącymi pobytu cudzoziemców i uchodźców, Rzecznik zdecydował o uruchomieniu w DTZ dodatkowych dyżurów prawnika.

Dyżury psychologa w marcu, w języku ukraińskim i rosyjskim:

– w godzinach 15-22: poniedziałek 7 marca, czwartek 10 marca, poniedziałek 14 marca, wtorek 15 marca, środa 16 marca, poniedziałek 21 marca, wtorek 22 marca, środa 23 marca, czwartek 24 marca, środa 30 marca;

– w godzinach 22-6: piątek 11 marca, sobota 26 marca.

Dyżury prawnika w marcu:

– w poniedziałki w godzinach 18-20: 7 marca, 14 marca, 21 marca, 28 marca.

============================

*Щопонеділка чергуватиме юрист спецялвст по законодавству щодо перебування іноземців та біженців

Увага! Починаючи з сьогоднішнього дня, щопонеділка з 18:00 до 20:00, на безкоштовній цілодобовій гарячій лінії для дітей 800 12 12 12 чергуватиме юрисконсульт, який надаватиме спеціалізовану допомогу з питань, що стосуються іноземців та біженців.

У зв’язку з нападом Росії на Україну та напливом біженців до Польщі омбудсмен у справах дітей запустив додаткові години спеціалістів, з якими можна безкоштовно поспілкуватися за телефоном дитячої гарячої лінії 800 12 12 12.

Для всіх дітей, молоді та батьків, які потребують допомоги в цей жахливий воєнний час, але не володіють польською мовою, з середи 2 березня, за телефоном довіри дитячого омбудсмена 800 12 12 12 чергує психолог, який вільно володіє українською мовою (є можливість отримати підтримку російською мовою).

Однак, оскільки багато абонентів також шукатиме інформації та допомоги у вирішенні питань, пов’язаних із положеннями польського законодавства щодо перебування іноземців та біженців, Обсудмен вирішив запустити у гарячі лінії додаткові чергування юриста.

Графік роботи психолога у березні українською та російською мовами:

– з 15 до 22: понеділок 7 березня, четвер 10 березня, понеділок 14 березня, вівторок 15 березня, середа 16 березня, понеділок 21 березня, вівторок 22 березня, середа 23 березня, четвер 24 березня, середа 30 березня;

Графік роботи юриста в березні:

– по понеділках з 18 по 20: 7 березня, 14 березня, 21 березня, 28 березня.

Informacja o opłatach na rok szkolny 2022/2023

Szanowni Państwo,
uprzejmie informuję, że od dnia 01.09.2022 r. ulega zmianie kwota czesnego za pobyt dziecka w Niepublicznym Przedszkolu w Rogoźnicy i będzie się ona przedstawiać następująco:

 • Miesięczna opłata stała: 210,00 zł
 • Dzienna stawka żywieniowa: 10,00 zł

Dbając o jakość świadczonych usług i wysoką ofertę edukacyjną przedszkola, Głogowska Fundacja Rozwoju Społecznego powzięła decyzję o podniesieniu opłaty za przedszkole, w związku ze znacznym wzrostem kosztów funkcjonowania placówki, wynikającego m.in. z inflacji, wzrostu płacy minimalnej, wzrostu kosztów energii, wody, gazu czy usług.

Z poważaniem
Dyrektor

Małgorzata Gorczyca

Deklaracja woli kontynuowania wychowania przedszkolnego w Niepublicznym Przedszkolu w Rogoźnicy

Szanowni Państwo,
w związku z rozpoczęciem zapisów do przedszkola na nowy rok szkolny 2022/2023, prosimy, aby pobrać od wychowawców i złożyć dokument Deklaracja woli kontynuowania wychowania przedszkolnego w Niepublicznym Przedszkolu w Rogoźnicy. Termin złożenia dokumentu: 28.02.2022. Brak złożenia dokumentu jest równoznaczny z rezygnacją z miejsca w przedszkolu w w nowym roku szkolnym 2022/2023.

 

Stanowisko Podkarpackiego Kuratora Oświaty: Informacje dotyczące obowiązku zakrywania ust i nosa oraz stosowania RODO w szkołach w związku z wystąpieniem stanu epidemii wywołanego wirusem SARS-CoV-2

Pomoc osobom dotkniętym przemocą w rodzinie – spis instytucji

WPŁATY ZA PRZEDSZKOLE – DODATKOWE WYJAŚNIENIA

Szanowni Państwo

W związku z pojawiającymi się pytaniami wyjaśniam:

Opóźnienie pojawienia się wpłaty w systemie e-dziecko wynika z faktu, że jeśli dokonujecie Państwo wpłaty poza systemem edziecko (np. bezpośrednio z własnego konta, na poczcie, w banku itp.) to taką wpłatę musimy wprowadzić „ręcznie” do systemu po otrzymaniu z księgowości wyciągu bankowego. Wyciągi bankowe są nam udostępniane około połowy miesiąca i zbiorczo wpisujemy z nich wszystkie wpłaty, zatem niezależnie czy ktoś zapłaci np. 3, 8 czy 10  danego miesiąca – my mamy możliwość wprowadzenia takiej wpłaty dopiero po otrzymaniu wyciągu. Jedynie wpłata bezpośrednio z Państwa konta w systemie edziecko gwarantuje natychmiastowe zaksięgowanie w systemie oraz widoczność dla Państwa. W razie pytań i wątpliwości służymy dalszymi wyjaśnieniami.

z poważaniem

Małgorzata Gorczyca

Hasło do treści zabezpieczonych

Drodzy Rodzice!

Hasło dostępu do treści zabezpieczonych w naszym dziale Aktualności otrzymacie Państwo w dniu 20.03.2020 r. na swoje telefony komórkowe w formie SMS. Prosimy o zachowanie poufności i nieudostępnianie hasła osobom postronnym. Treści są przeznaczone tylko do użytku przez Państwa oraz nasze kochane przedszkolaki 🙂 Mamy nadzieję, że pomysły zawarte w naszych propozycjach znajdą Państwa uznanie i pomogą zorganizować czas z dzieckiem.

 KORONAWIRUS –  INFORMACJA

Szanowni Państwo,

w oparciu o rekomendacje Ministra Edukacji Narodowej w zakresie profilaktyki zdrowotnej w związku  z pojawiającymi się w niektórych krajach przypadkami zachorowań na koronawirusa, przekazuję informację o podjętych działaniach, jak również zaleceniach i poradach:

 • Odbyły się rozmowy uczniami na temat przestrzegania podstawowych zasad higieny, w tym np. częstego mycia rąk
  z użyciem ciepłej wody i mydła oraz ochrony podczas kaszlu
  i kichania;
 • Wywieszono w widocznym miejscu instrukcję dotyczącą mycia rąk oraz inne zasady dotyczące higieny osobistej;
 • Apeluję do rodziców, by nie posyłali przeziębionych i chorych dzieci do przedszkola lub żłobka;
 • Zwracamy uwagę, aby do żłobka lub przedszkola nie przychodzili chorzy nauczyciele i inni pracownicy;
 • Informuję, ucznia i rodzica, że jeśli nie miał kontaktu z osobą chorą, nie ma powodu do obaw;
 • Poinformujemy tych rodziców, których dziecko lub oni sami, wróciło z terenów występowania koronawirusa i ma objawy grypopodobne, aby bezzwłocznie powiadomili najbliższą stację sanitarno-epidemiologiczną, zgłosili się do oddziału zakaźnego lub oddziału obserwacyjno-zakaźnego;
 • Informuję tych z Państwa, którzy posiadają dziecko do 8. roku życia, że w przypadku nieprzewidzianego zamknięcia żłobka, przedszkola lub szkoły należy mu się zasiłek opiekuńczy (art. 32 ust. 1 lit. a Ustawy z dnia 25 czerwca 1999 o świadczeniach pieniężnych z ubezpieczenia społecznego w razie choroby lub macierzyństwa, Dz.U. 2017, poz. 1368);
 • Sprawdzamy na bieżąco komunikaty publikowane na stronach Głównego Inspektoratu Sanitarnego i Ministerstwa Zdrowia.
 • Podajemy kontakt do najbliższej stacji sanitarno-epidemiologicznej oraz oddziału zakaźnego szpitala:
Wojewódzka Stacja Sanitarno-Epidemiologiczna

 

w Rzeszowie

ul. Wierzbowa 16

 

35 – 959 Rzeszów

17 852 21 11

 

606 399 989 (alarmowy)

Powiatowa Stacja Sanitarno-Epidemiologiczna

 

w Rzeszowie

ul. Dąbrowskiego 79A

 

35 – 040 Rzeszów

17 854 19 09
17 854 1910
Kliniczny Oddział Chorób Zakaźnych z Pododdziałem Hepatologicznym w Łańcucie ul. Ignacego Paderewskiego 5 17 224 02 92       

 

17 224 01 12    

 • W przypadku dodatkowych wątpliwości zadzwoń na infolinię Ministerstwa Zdrowia lub poinformuj o jej działaniu innych
  – tel. 800 190 590 (czynna całodobowo).

Z poważaniem:

Dyrektor

Małgorzata Gorczyca

OGŁOSZENIE – ZEBRANIE

Zapraszam Rodziców wychowanków Niepublicznego Przedszkola w Rogoźnicy oraz Niepublicznego Przedszkola w Budach Głogowskich na zebranie, które odbędzie się w dniu 31.05.2019 r., tj. piątek, o godzinie 16.00, w Domu Ludowym w Rogoźnicy.

Spotkanie jest organizowane zgodnie z  wytycznymi Podkarpackiego Kuratora Oświaty w ramach Obowiązkowych działań w celu zapewnienia bezpieczeństwa uczniom w szkole i placówce (Rzeszów, 14 maja 2019 r., WiJ. 576.29.2019).

Tematyka zebrania:

procedury bezpieczeństwa obowiązujące na terenie danej placówki oraz osoby i instytucje, do których można zgłosić się o wsparcie w sytuacjach wymagających pomocy psychologiczno-pedagogicznej i wychowawczej.

Z poważaniem

Dyrektor
Małgorzata Gorczyca

PROJEKT „TYDZIEŃ BEZ ZABAWEK”

Od 12.06 (poniedziałek) do 16.06 (piątek) w naszym przedszkolu rusza projekt edukacyjny „Tydzień bez Zabawek”. Projekt na celu wspieranie i rozwijanie twórczości, wyobraźni oraz kreatywności naszych podopiecznych. To dostarczenie możliwości dostrzeganie nowych zastosowań dla przedmiotów (wydawałoby się) bezużytecznych, a także rozwijanie sprawności manualnej oraz wspieranie współpracy między przedszkolem i rodzicami.

W związku z tym, prosimy o przyniesienie do przedszkola w poniedziałek 12.06.17: kartonów, butelek plastikowych, włóczek, sznurków, opakowań po np. herbatkach granulowanych dla niemowląt, jogurtach, folii aluminiowej i innych materiałów według pomysłów rodziców.

Dzieci na pewno nas zaskoczą 🙂