Piknik Rodzinny 2016

18 czerwca 2016r., na terenie rekreacyjnym Niepublicznego Przedszkola w Rogoźnicy, odbył się Piknik Rodzinny. Impreza była nie tylko okazją do integracji środowiska przedszkolnego – dzieci, rodziców oraz personelu, ale również stanowiła inspirację do rodzinnego spędzania czasu wolnego. Piękna pogoda wprost zachęcała, aby korzystać z uroków zabawy na świeżym powietrzu.

Animacje, konkursy, gry i atrakcje adresowane były do wszystkich obecnych uczestników Pikniku. Międzypokoleniową, rodzinną zabawę rozpoczęto wspólnym śpiewem, tańcem i zabawami integracyjnymi – prowadzonymi przez wodzirejów z Grupy Artystycznej „Zielony Melonik”. Dzieci i rodzice rozwiązywali różnorodne zagadki, m.in. logiczne oraz muzyczne, związane z ulubionymi bajkami i serialami, tańczyli w rytm muzyki, bawili się przy pomocy  tęczowej chusty animacyjnej, piłek i baloników. Rozegrano konkurencję w przeciąganiu liny i z zapałem obrzucano się papierowymi kulami z gazet. 🙂

Miłą niespodzianką była wizyta Myszki Miki, która wesoło tańczyła i chętnie pozowała do zdjęć z dziećmi i dorosłymi. Dużo radości przysporzył również pokaz baniek mydlanych w różnorodnych rozmiarach oraz zwierzaki – cudaki wykonane z baloników. Sporym wzięciem cieszyła się także możliwość korzystania z dużej i kolorowej, dmuchanej zjeżdżalni.

Uczestnicy korzystali także z przygotowanych różnorodnych Kącików: „Salonu Piękności” – gdzie powstawały wesołe fryzury i artystyczne rysunki na twarzach; „Małego Artysty” – rodzinne rysowanie kredą; „Ratownictwa medycznego” – doskonalenie wiedzy na temat zasad pierwszej pomocy przedmedycznej. Był także czas na „małe co nieco” – przekąski, ciasta, owoce i napoje przygotowane dla wszystkich obecnych przez Radę Rodziców Przedszkola.

Wszystkie uczestniczące w zabawie dzieci zostały nagrodzone nie tylko gromkimi brawami, ale i  upominkami przygotowanymi przez organizatorów we współpracy ze: Stowarzyszeniem „Podkarpacki Klub Samorządności”, Gminą Głogów Małopolski, Głogowską Fundacją Rozwoju Społecznego, Gminną Spółdzielnią „Samopomoc Chłopska” w Głogowie Młp. oraz Centrum Szkoleń Anna Sroka.

Serdecznie dziękujemy Rodzicom naszych wychowanków za włączenie się w organizację Pikniku.

Poniżej zdjęcia z tej uroczystości.

GALERIA