Prace plastyczne grupy Koników

W miesiącu lutym grupa Koników wykonała wiele ciekawych prac plastycznych, a najciekawsze prezentujemy poniżej:

  1. Instrumenty muzyczne – malowanie farbami akwarelowymi po kredkach świecowych. Dzieci „odkrywały” za pomocą farb akwarelowych kształty instrumentów muzycznych „ukrytych” białą kredką świecową. Radość z możliwości łączenia kolorów i odkrywania niewidzialnych kształtów była ogromna, a efekty pracy zachwycające!
  2. Rybki z płyt CD – Płyta CD jest tworzywem, który można wykorzystać do ciekawych zabaw plastycznych. Do wykonania rybki dzieci wykorzystały właśnie niepotrzebne, zużyte płyty. Za pomocą kleju polimerowego wklejały płetwy, buzię oraz ogon wycięty z kolorowego papieru. Na płycie markerem rysowały rybie łuski, po przyklejeniu oczu nasze ryby były gotowe do przyklejenia na niebieskim papierze, aby lepiej wyeksponować pięknie mieniące się „łuski”. Przy tej pracy dzieci intensywnie ćwiczyły motorykę małą.
  3. Kosmita – praca grupowa. Przy tym projekcie dzieci puściły wodze fantazji, wymyślały jakie części ciała mógłby mieć kosmita, a następnie nanosiły swoje pomysły na karton używając kolorowych flamastrów i kredek. Ta forma wymagała współpracy, aby każdy miał możliwość zaprezentować swoje pomysły. Efekt końcowy zachwycił wszystkich małych artystów i zachęcił do nadania imienia „naszemu kosmicie” – Tęczuś.
  4. Witraże – zadanie z projektu Zabawa sztuką. Gerhard Ritcher twórca słynnych witraży katedry w Kolonii stał się inspiracją do wykonania zadania nr 18. Dzieci wykonały witraże z bibuły i czarnych kartonów. Tworzenie tej pracy plastycznej było świetną okazją do trenowania motoryki małej, a efekty pracy zachwycają jako dekoracja okien w naszej Sali.
  5. Dinozaury – Z okazji Dnia Dinozaura dzieci wykonały pracę plastyczną z jednorazowych talerzyków papierowych. Wycinały korpusy, szyje głowy i nogi. Następnie ozdabiały wycięte elementy farbami akrylowymi i łączyły ze sobą klejem magicznym. Praca nożyczkami i farbami to jest, to co dzieci lubią najbardziej!.

 

GALERIA