Program grantowy Fundacji BGK Na dobry początek! XV edycja  w naszym przedszkolu

 

Informujemy, że naszym przedszkolu odbywać się będą zajęcia w oparciu o zabawy z klockami LEGO® DUPLO® w ramach projektu „STEAMPrzedszkolaki w świecie Lego”.

Projekt „STEAMPrzedszkolaki w świecie Lego” jest realizowany w ramach programu grantowego Na dobry początek! XV edycja  – Fundacji Banku Gospodarstwa Krajowego. Kwota uzyskanego grantu: 14 990, 00 zł

 Cel główny projektu „STEAMPrzedszkolaki w świecie Lego”: stymulowanie rozwoju dzieci w wieku 2,5-7 lat poprzez udział w innowacyjnych zajęciach warsztatowych budujących różnorodne kompetencje dzieci w oparciu o zabawy z klockami LEGO® DUPLO®.

Cele edukacyjne projektu „STEAMPrzedszkolaki w świecie Lego”:

 • budowanie kompetencji STEAM,
 • nauka kodowania,
 • umiejętność obserwacji i opisywania otaczającego świata, rozumienie związków przyczynowo- skutkowych,
 • umiejętność przewidywania i rozwiązywania problemów,
 • rozwijanie ciekawości, wyobraźni i kreatywności,
 • umiejętność odgrywania ról i współpracy w grupie,
 • wprowadzenie do przedmiotów ścisłych i przyrody,
 • umiejętność obserwowania i opisywania pewnych następstw,
 • odgrywanie scenek przy pomocy figurek,
 • poznanie społeczności, różnorodności oraz ról społecznych,
 • nauka rozpoznawania, nazywania emocji i ich rozumienie,
 • budowanie poczucia własnej wartości,
 • poznanie podstaw matematyki,
 • rozwijanie kompetencji językowych,
 • umiejętność przewidywania i rozwiązywania problemów,
 • umiejętność obserwowania i opisywania,
 • rozwijanie kreatywnego myślenia,
 • nauka kategoryzowania,
 • poznanie cech charakterystycznych dla różnych zawodów.

W ramach realizacji projektu „STEAMPrzedszkolaki w świecie Lego” nauczyciele Niepublicznego Przedszkola w Rogoźnicy wzięli udział w szkoleniu warsztatowym: LEGO® Education dla przedszkoli, dzięki czemu uzyskali nowe kompetencje zawodowe do prowadzenia innowacyjnych zajęć edukacyjnych dla przedszkolaków – niedostępnych w podstawie programowej. Będą to bezpłatne zajęcia w formie warsztatowej, budujące różnorodne kompetencje dzieci (w tym kompetencje w zakresie kodowania oraz STEAM) w oparciu o zabawy z klockami LEGO® DUPLO® Education. Zajęcia będą realizowane w przedszkolu od lutego do czerwca 2023r. w każdej grupie wiekowej. Dodatkowo będziemy Państwa zapraszać do wzięcia udziału w tych zajęciach razem z dziećmi.

W ramach projektu zostały również zakupione pomoce dydaktyczne systemu LEGO Duplo Education, które będą wykorzystywane podczas zajęć oraz po zakończeniu Projektu – w ramach kontynuacji i organizowania podobnego typu zajęć w kolejnym roku szkolnym. Etapem końcowym projektu będzie zorganizowanie w Miejsko Gminnym Domu Kultury w Głogowie Małopolskim wystawy prac dzieci powstałych podczas zajęć realizowanych w ramach projektu.