Pszczółki poznają zawód Fryzjera

GALERIA

Dorosłym wizyta u fryzjera kojarzy się z przyjemnością – masażem głowy i chwilą relaksu. Efektem jest wspaniała fryzura i dobre samopoczucie. Zupełnie inne zdanie mogą mieć na ten temat dzieci. Bywa, że w wieku przedszkolnym są przekonane o tym, że obcinanie włosów boli – skoro rozczesywanie nie jest przyjemne, to jakie ma być cięcie? W tym tygodniu przedszkolaki ” przeniosły się do salonu fryzjerskiego”. Przez cały tydzień dzieciaki zapoznawały się z narzędziami pracy fryzjera, nazwami fryzur, akcesoriami używanymi do tworzenia fryzur oraz dekoracją salonu fryzjerskiego. Miały też okazję dzielić się własnymi doświadczeniami.

W tym tygodniu mieliśmy też przyjemność gościć Panią Karolinę Brudz, która przybliżyła dzieciom zawód fryzjera, opowiedziała o różnych akcesoriach i narzędziach potrzebnych do tej pracy. A na koniec na głowach dzieci ” jak prawdziwy magik” wyczarowała fantazyjne fryzury. Dziękujemy bardzo Pani Karolinie za poświęcony czas, i piękne fryzury.