#SzkołaPamięta

Szkoła pamięta – edycja 2020
„Szkoła pamięta” to kontynuacja ubiegłorocznej inicjatywy MEN. W tym roku, ze względu na pandemię koronawirusa, działania realizowane w ramach akcji miały przede wszystkim charakter wirtualny bądź multimedialny i były realizowane w obrębie placówki.
„Szkoła pamięta” – idea akcji
Celem akcji jest zwrócenie uwagi młodych ludzi na potrzebę pielęgnowania pamięci o bohaterach naszej wolności, szczególnie tych, którzy są związani z historią danego miejsca, regionu, społeczności. Inicjatywa jest realizowana w okresie, w którym w sposób szczególny wspominamy zarówno naszych bliskich, jak i tych, którzy zapisali się w historii – tej ogólnonarodowej i lokalnej. W ten sposób akcja nawiązuje do polskiej tradycji świat zadusznych.
Działania w naszym przedszkolu:
1) przygotowanie prac plastycznych nawiązujących do polskiej tradycji świąt zadusznych,

GALERIA – KONIKI

2) opracowanie prezentacji multimedialnej, która będzie mogła być wykorzystana podczas zajęć edukacyjnych.

PREZENTACJA – SÓWKI