Teatrzyk Zielony Melonik – „Drukowane nie gryzie”

Przedszkolaki razem z głównym bohaterem odkryli, że umiejętność czytania jest niezbędna w codziennym funkcjonowaniu. Nie da się upiec babeczek nie przeczytawszy przepisu. W łazience łatwo się pomylić i nakremować ręce pastą do zębów, a zęby umyć kremem do rąk, bo przecież obie tubki wyglądają tak samo. Różnią się tylko napisami. Jako dzieci uczymy się liter, ale czy jesteśmy świadomi do czego one służą? Może potrafimy je odróżnić, ale czytanie wydaje nam się odległe i nieosiągalne. Wraz z głównym bohaterem dowiedzieliśmy się czym są litery, że tworzą wyrazy, a ułożone w różny sposób mogą znaczyć zupełnie co innego. Wystarczy podjąć wyzwanie, włożyć odrobinę wysiłku, nie poddawać się pomimo drobnych potknięć i oto możemy czytać i rozumieć nie tylko wyrazy, ale i całe strony zdań.

GALERIA