Uroczyste otwarcie Sali Gimnastycznej

Zgodnie z zapowiedziami, w dniu dzisiejszym odbyło się uroczyste otwarcie oraz poświęcenie nowej sali gimnastycznej w Rogoźnicy. Miejsce to, posłuży mieszkańcom miejscowości jako obiekt kulturalny, sportowy oraz rekreacyjny.

Rolę prowadzącej przyjęła dyrektor Zespołu Żłobków Gminy Głogów Młp.p. Małgorzata Gorczyca, która przywitała zebranych gości. Uroczystości rozpoczęła część artystyczna, którą wraz z nauczycielami przygotowały dzieci z Niepublicznego Przedszkola w Rogoźnicy oraz jego absolwenci. Dzieci pięknie zatańczyły ułożone specjalnie na tę okazję różne układy taneczne. Przygotowano również pokaz sztuk walki, który wzbudził ogromne zainteresowanie i podziw wśród zebranej publiczności. Każdy występ został nagrodzony gromkimi brawami, co dodało młodym artystom otuchy.

Po części „dla oka i ducha”, nadszedł czas na tę oficjalną. Z możliwości zabrania głosu skorzystał m. in. burmistrz Paweł Baj, który opowiedział po krótce historię budynku, w którym obecnie mieści się nowa sala gimnastyczna. Podziękował on również wszystkim tym, którzy przyczynili się do jej powstania. Wśród zebranych gości znaleźli się również m. in. p. Zbigniew Pastuła -właściciel firmy KSARA – wykonawcy prac, wiceprzewodnicząca Rady Miejskiej p. Barbara Madej, ksiądz proboszcz Piotr Jakobik, dyrektor Miejsko Gminnego Domu Kultury p. Dariusz Lewandowski – Socha, kierownik Ośrodka Sportu i Rekreacji p. Paweł Ginalski, gminny menedżer sportu p. Paweł Grzywacz oraz radni Rady Miejskiej i sołtysi. Nie zabrakło również rodziców, którzy kibicowali swoim pociechom podczas występów.

Po licznych przemówieniach, nadszedł czas na poświęcenie sali, którego dokonał proboszcz Parafii św. Maksymiliana Kolbe w Rogoźnicy ksiądz Piotr Jakobik. W dalszej części oficjalnego otwarcia obiektu, nadszedł czas na przerwanie wstęgi, którego dokonali wspólnie burmistrz, ksiądz proboszcz, wiceprzewodnicząca Rady Miejskiej, sołtys Rogoźnicy oraz radny Rady Miejskiej.

Przy okazji otwarcia sali, odbyło się również uroczyste rozstrzygnięcie i rozdanie nagród w ekologicznym konkursie plastycznym pt. „Kreatywny dzieciak”, organizowanym we współpracy z firmą RBECO.

GALERIA