„Wśród nocnej ciszy” – Jasełka

Jasełka to widowisko przedstawiające narodzenie Chrystusa. Ich nazwa wywodzi się od staropolskiego słowa jasło, oznaczającego żłób. Tradycję jasełek, czyli widowisk wyobrażających scenę narodzin Jezusa Chrystusa w Betlejem, zapoczątkował św. Franciszek z Asyżu, organizując po raz pierwszy takie przedstawienie w 1223 r. w Greccio we Włoszech.

W dniach 19 – 20 grudnia w naszym przedszkolu były wystawiane „Jasełka”.  Piękna sceneria wprowadziła wszystkich zgromadzonych w świąteczny nastrój. Po raz pierwszy w aktorów wcieliły się dzieci z grupy Pszczółki. Wystąpiły przed swoimi rodzicami, rodzeństwem. Był to ich debiut aktorski.

Kolejnego dnia przed rodzicami i najbliższymi członkami rodzin w barwnych strojach wystąpiły dzieci z grupy Koniki oraz Sówki.

W każdej z grup dzieci łamały się ze swoimi rodzicami opłatkiem, składały życzenia oraz wręczyły przygotowane i wykonane ze swoimi nauczycielami prezenty. Wszystkim udzielił się świąteczny nastrój.

GALERIA

GALERIA