Zajęcia dydaktyczno-wychowawcze „Muzyka jest wszędzie”

Muzyka przyczynia się do kształtowania dziecięcej wyobraźni, jest źródłem radości, odprężenia, a kontakt z nią zwiększa wrażliwość słuchową, kształtuje umiejętności muzyczne i wpływa trwale na zainteresowania. „Muzyka jest wszędzie” – to temat przewodni minionego tygodnia w grupie Sówek. Dzieci przeniosły się do krainy dźwięków, aby wspólnie bawić się muzyką. Flet prosty, gitara, bębenek, janczary czy kalimba to tylko niektóre instrumenty, które mogły poznać i usłyszeć. W ostatnich dniach przedszkolaki między innymi rozpoznawały dźwięki, słuchały muzyki klasycznej, śpiewały piosenki, malowały farbami do muzyki, grały na instrumentach perkusyjnych, bawiły się w dyrygentów, a nawet stworzyły własne instrumenty – marakasy z opakowań po jogurtach. Mali muzykanci mogli również zobaczyć w jaki sposób słuchano muzyki w dawnych czasach oraz posłuchać winylowych płyt odtwarzanych na
gramofonie.

GALERIA