Wycieczka do Muzeum Historii Miasta Rzeszowa

Podczas wycieczki dzieci z grupy Koniki miały okazję poznać biografie dwu wyjątkowych postaci historycznych – Marszałka Józefa Piłsudskiego oraz pułkownika Leopolda Lisa-Kuli, a także zobaczyć gazety z dwudziestolecia międzywojennego, aby podpatrzeć jak wtedy świętowano odzyskanie wolności przez nasze państwo. Dzieci wykonały również przepiękne kotyliony oraz kokardy narodowe.

Dzieci z grupy Sówek uczestniczyły w lekcji muzealnej Dawno, dawno temu… – opowieść o czasach królów, rycerzy i dam. Opowieść o tym jak można było zostać rycerzem, jak powinien postępować prawdziwy rycerz oraz w co się ubierał i jakie miał uzbrojenie. Dzieci dowiedzą się również jak wyglądały dawne turnieje rycerskie, podczas których rycerze nie tylko walczyli o wielką sławę, ale także o względy i podziw dam. Zajęcia prowadzone metodami aktywizującymi.

GALERIA