Zajęcia dydaktyczne „Muzyka jest wszędzie”

Muzyka przyczynia się do kształtowania dziecięcej wyobraźni, jest źródłem radości, odprężenia, a kontakt z nią zwiększa wrażliwość słuchową, kształtuje umiejętności muzyczne i wpływa trwale na zainteresowania. „Muzyka jest wszędzie” – to temat przewodni minionego tygodnia w grupie Koników. Dzieci przeniosły się do krainy dźwięków, aby wspólnie bawić się muzyką. Flet prosty, gitara, bębenek, janczary czy tamburyno to tylko niektóre instrumenty, które dzieci mogły poznać i usłyszeć. W ostatnich dniach dzieci między innymi rozpoznawały dźwięki, słuchały muzyki klasycznej, śpiewały piosenki, tańczyły, wystukiwały rytmy, bawiły się w dyrygentów, a nawet stworzyły własne instrumenty – marakasy z opakowań po witaminach. Każdy przedszkolak miał okazję zagrać na wybranym przez siebie instrumencie. Mali muzykanci stworzyli własną orkiestrę. Dzieci słuchały również muzyki poważnej, określały jej nastrój i wspaniale się przy niej relaksowały. Celem zajęć było rozbudzanie w dzieciach zamiłowania do muzyki, śpiewu i tańca, kształtowanie ich poczucia rytmu, rozwijanie twórczej aktywności oraz percepcji słuchowej.

GALERIA