Zawieszenie zajęć 12-25 marca 2020

#Koronawirus: Zawieszenie zajęć w żłobkach i przedszkolach 12 marca do 25 marca 2020 r.

Z powodu rozprzestrzeniania się w Polsce koronawirusa Rząd podjął decyzję o zawieszeniu zajęć w szkołach, przedszkolach, żłobkach i na uczelniach.

W placówkach, zarówno publicznych jak i niepublicznych, w dniach 12-25 marca nie będą prowadzone zajęcia dydaktyczne.

Na jaki okres są zawieszone zajęcia?

Od 12 marca do 25 marca 2020 r., z czego pierwsze dwa dni (czwartek i piątek, 12-13 marca) to okres przejściowy. W okresie przejściowym w przedszkolach i żłobkach nie będą odbywały się zajęcia dydaktyczno-wychowawcze, a jedynie zajęcia opiekuńcze.

Od poniedziałku, 16 marca do 25 marca br. zajęcia zostają zawieszone. Wychowankowie nie przychodzą do przedszkola, szkoły, żłobka, placówki oświatowej.

Rodzicu,

  • ze względu na bezpieczeństwo zdrowotne Twoje i Twojego dziecka, zajęcia zostaną zawieszone od 12 marca br. W przedszkolach i szkołach podstawowych oraz żłobkach 12 i 13 marca br. będą jeszcze prowadzone działania opiekuńcze;
  • proszę o zgłoszenie w dniu dzisiejszym tj. 11 marca informacji do wychowawców, czy w dniu 12 i 13 marca planują Państwo przyprowadzić dziecko do placówki – celem zabezpieczenia kadry sprawującej opiekę na te dwa dni.
  • jeśli masz dziecko w wieku do 8 lat, przysługuje Ci zasiłek opiekuńczy do 14 dni. Szczegółowe informacje znajdziesz na stronie internetowej ZUS;
  • przekaż osobom, które będą opiekować się Twoim dzieckiem, podstawowe informacje dotyczące bezpieczeństwa i higieny;
    rygorystycznie przestrzegaj w domu zasad higieny i czystości pomieszczeń, w których przebywasz;
  • śledź na bieżąco komunikaty GIS, MZ i MEN o sytuacji epidemiologicznej w kraju oraz informacje przesyłane przez dyrektora na stronie internetowej placówki oraz za pośrednictwem poczty elektronicznej – jeśli sytuacja zawieszenia zajęć miałaby potrwać dłużej zostaniesz o tym poinformowany;
  • nie ulegaj panice – stres, zdenerwowanie osłabia naszą odporność, dlatego tak ważne jest zachowanie spokoju na równi z przestrzeganiem zasad higieny.
  • Najbliższe dwa tygodnie to czas szeroko zakrojonych działań profilaktycznych, które mają zapobiegać szybkiemu rozprzestrzenianiu się koronawirusa w Polsce. Działania te mają na celu ograniczyć duże skupiska ludzi. Im mniej ludzi w jednym miejscu, tym mniejsze szanse na szybkie rozprzestrzenianie się koronawirusa lub innych wirusów. Stąd decyzja o ograniczeniu miejsc pełnych ludzi, aby można było działać zapobiegawczo.

Z poważaniem

Dyrektor

Małgorzata Gorczyca